Czy warto zainwestować w baterię wannową termostatyczną?

Bateria wannowa z termostatem to rozwiązanie, które cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Nic dziwnego, bo taka armatura ma wiele zalet, a baterie z termostatem doskonale wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i w tradycyjne aranżacje. Co musisz wiedzieć o produkcie, którym jest bateria wannowa termostatyczna? Jakie zalety ma bateria termostatyczna i czy w ogóle warto w nią inwestować? Zapraszamy do lektury!

Czym jest bateria wannowa z termostatem?

Baterie wannowe czy prysznicowe termostatyczne to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Najważniejszą kwestią będzie tutaj możliwość szybkiego ustawienia pożądanej temperatury. Takie baterie wannowe gwarantują komfort i bezpieczeństwo, ale także ponadczasowy design, idealnie wpisujący się w niemalże każdą aranżację. W baterii termostatycznej znajdują się dwa pokrętła, które służą do ustawienia mocy strumienia wody oraz do temperatury wody. Ciepła i zimna woda mieszana jest w komorze mieszania, by osiągnąć optymalne parametry. Co ważne, wysokiej jakości bateria do wanny z termostatem działa błyskawicznie, co znacznie podnosi komfort użytkowania.

wanna prostokątna

Baterie z termostatem – zalety rozwiązania

Zainteresowanie użytkowników spowodowało, że w sklepach internetowych i stacjonarnych pojawia się coraz więcej baterii tego rodzaju. Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszy się np. bateria wannowa z termostatem Hansgrohe, choć także i bateria wannowa z termostatem Grohe znalazła już swoich zagorzałych zwolenników. Takie baterie doskonale wpiszą się w aranżacje łazienek zarówno o nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym wyglądzie. Ci, którzy lubią przełamywać konwenanse, mogą z kolei postawić na produkt, jakim jest bateria wannowa termostatyczna czarna, która nada łazience elegancji i wyjątkowego charakteru.

Montaż baterii z termostatem pozwala także na poczynienie sporych oszczędności w domowym budżecie. Wynikają one przede wszystkim z faktu, że taki model baterii pozwala zdecydowanie szybciej osiągnąć pożądaną temperaturę wody, co eliminuje konieczność jej nadmiernej utraty. Takie baterie łazienkowe warto sprawdzić również ze względów bezpieczeństwa. Ryzykują one bowiem ryzyko oparzenia gorącą wodą, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci i seniorów. Zarówno bateria wannowa ścienna z termostatem, jak i bateria podtynkowa tego rodzaju, są także bardzo łatwe w czyszczeniu, a wybierając produkt od wiodących producentów będziemy mogli cieszyć się komfortem kąpieli przez szereg długich lat.

 

Czy bateria termostatyczna ma jakieś wady?

Wydawać by się mogło, że instalacja baterii termostatycznej niesie ze sobą wyłącznie wymierne korzyści. Niestety, taka technologia posiada również i wady. Przede wszystkim jest to cena, która stanowi istotne ograniczenie dla wielu inwestorów. Warto jednak zobaczyć oferty wielu sklepów i porównać je ze sobą. Niektóre sklepy internetowe umożliwiają również sprzedaż ratalną, co warto mieć na uwadze, wybierając najlepsze rozwiązania dla swojej łazienki. Choć koszty inwestycyjne będą w tym przypadku wyższe, zwrócą się one jednak z pewnością w trakcie użytkowania w postaci zdecydowanie niższych rachunków.

One thought on “Czy warto zainwestować w baterię wannową termostatyczną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =